м. Київ, 03118,
Червонозоряний просп., 150-А, оф. 82
(044) 525 - 28 - 53
secretary@saturn.k.kiev.ua

Взуття, що визначають місце розташування, стежитиме за пожежними

ботинки

Пожежні нерідко втрачають орієнтацію в незнайомому задимленому, приміщенні - але цю проблему, здається, скоро вирішать. В Королівському технологічному інституті (Швеція) створили особливе взуття, яке здатне визначити місце розташування пожежного в тих місцях, де неможливо використовувати GPS, аж до 25 м під землею.

Цифрова система визначення місцеположення, придумана Петером Генделем (PeterH?ndel), Йоном Олафом Нильсоном (John-OlofNilsson) і Джуні Ранта Кокко (JouniRantaKokko), складається з процесора і датчиків (акселерометра і гіроскопа). Щоб система могла витримувати поштовхи і високі температури і продовжувати працювати там, де відсутня GPS, вона встановлена ??прямо в підошві черевика.

Дані, отримані з датчиків, передаються оперативному керівництву допомогою бездротового модуля, розташованого на плечі. Це дозволяє керівництву в надзвичайних ситуаціях стежити за місцем розташування і пересуваннями кожного пожежного, щоб направляти їх в ті місця, де вони особливо необхідні. Дослідники повідомляють, що черевики з датчиками були перевірені пожежними в режимі реального часу і на глибині 25 метрів під землею.

«Коли пожежні зможуть працювати безпечніше й ефективніше, вони рятуватимуть більше життів», - каже Гендель, професор кафедри обробки сигналів.

Розташування датчиків в підошві черевика буде запланованим «наступним кроком» в роботі дослідників, що, за їх словами, підвищить гнучкість всієї системи і відкриє нові горизонти, включаючи створення власного джерела живлення. Кінцевою метою буде створення сенсорної підошви, яка буде настільки тонкою, що її можна буде використовувати в звичайних черевиках.

Команда творців заявляє, що взуття з цифровою системою визначення місця розташування можна використовувати в поліції, швидкій допомозі, силах військового реагування і навіть у спорті. Взуття можна застосовувати при видобутку корисних копалин, воно здатне визначити місце розташування шахтарів і рятувальних бригад, не задіюючи розгалужену систему оповіщення.

Дослідницький проект проводився за сприяння Шведського агентства оборонних досліджень, рятувальних служб Швеції та Індійського наукового інституту в Бангалорі.

По матеріалам: security-info.com.ua

О консорциуме
  • Консорціум САТУРН має 18-річний досвід на ринку послуг безпеки і, завдяки комплексному підходу і використанню передових технологій, пропонує широкий спектр решенійдля об'єктів будь-якої складності.
  • Яндекс.Метрика
    Live Chat Software