м. Київ, 03118,
Червонозоряний просп., 150-А, оф. 82
(044) 525 - 28 - 53
secretary@saturn.k.kiev.ua

Поради щодо підбору обладнання для системи аналогового відеоспостереження

video

З усіх існуючих технічних засобів охорони, відеоспостереження є найпоширенішим, тому як відеозапис можна використовувати як доказ вчинення правопорушення та й часто відеоспостереження використовується як допоміжна система охоронної сигналізації периметра або навіть пожежних систем. У разі пожежної сигналізації відеоспостереження допомагає виявити помилкове спрацьовування датчика - просто подивившись в реальному часі, що відбувається в приміщенні, звідки надійшов сигнал «Пожежа».

Завдання даної системи можуть бути самими різними і, як було сказано вище, самостійними або допоміжними - це вихідна точка в складанні концепції системи. Тепер переходимо до основних характеристик обладнання, які потрібно враховувати при його підборі для майбутньої системи.

1. Камери

Існує кілька основних характеристик, розібравшись в яких, можна з легкістю підібрати камеру під існуючу задачу.

Чи важливий колір?

Зараз чорно-білі камери використовуються вкрай рідко. В основному, без кольору не обійтися. Приміром, для відеоспостереження в паркінгу або на платній стоянці. В такому випадку слід вибрати обов’язково кольорову камеру з великою роздільною здатністю, щоб бачити колір машини і при цьому мати можливість розглянути номера.

Місце встановлення

В приміщенні камери працюють (за винятком кухонь і тому подібних приміщень) при оптимальних умовах і не вимагають додаткового захисту від температурних коливань або підвищеної вологості.

В умовах же вулиці, потрібні більш захищені камери з герметичним корпусом, спеціально обробленою оптикою і (якщо потрібно) з системою підігріву або охолодження.

Чутливість до світла

Найважливіший параметр при виборі камери. Чутливість - це параметр, який показує мінімально необхідний рівень освітленості для того, щоб камера могла нормально відображати картинку. Якщо освітленість буде нижче допустимого рівня, то камера просто «сліпне». Освітленість вимірюють в Люксах і цей показник завжди зазначений в технічних характеристиках камер. Діапазон, зазвичай, коливається від 0,1 Lux до 10 000 Lux, де 0,1 Lux  - рівень освітленості на вулиці в безмісячну ніч, а 10 000 Lux - денне природне освітлення в сонячну погоду на вулиці.

Роздільна здатність камери

В аналоговому відеоспостереженні для характеристики роздільної здатності використовується телевізійний формат ТВЛ, тобто кількість ліній по вертикалі, які здатна передавати камера. Горизонтальні лінії не беруться до уваги, оскільки їх кількість завжди однакова625 (стандарт телевізійного сигналу).

400 ТВЛ - стандарт кількості вертикальних ліній для телебачення, а роздільна здатність камери відеоспостереження повинна бути не менше 420 і максимум - 1000 ТВЛ (існуючий на даний момент).

Кут огляду

Від кута огляду залежить скільки простору ми побачимо і в якій деталізації. Чим менше кут огляду - тим більше фокусна відстань (ефект наближення), чим більше кут - тим більше простору бачимо на картинці (але в меншому фокусі).

Наприклад, щоб бачити вхідні двері в невеликому приміщенні досить кута огляду в 14 °. Картинка виходить дуже чітка і дозволяє ідентифікувати 100% осіб, що заходять. Якщо в такому ж приміщенні встановити камеру з кутом огляду 104 °, ми зможемо бачити, що відбувається в приміщенні, але отримаємо картинку в меншому фокусі.

2. Інші складові системи

Відеореєстратор і плата відеозахвату

Це два різні способи запису і зберігання відео камер спостереження. У разі, якщо ми підключаємо камеру до відеореєстратора, сигнал оцифровується і записується на жорсткий диск, який знаходиться в самому ж відеореєстраторові. Використання відеореєстратора також дозволяє переглядати відео в режимі реального часу.

Плата відеозахвату - найчастіше PCI або PCI-E-сумісна плата, яка також перетворює аналоговий сигнал в цифровий відеопотік, але, в даному випадку, плата є частиною комп’ютера, де сигнал обробляється і записується на власний жорсткий диск або зовнішній носій.

Блок безперебійного живлення

Блок безперебійного живлення виконує відразу дві функції в системі. Перша - знижує вхідна напруга, друге - забезпечує безперебійне живлення в разі перепадів або короткочасного зникнення напруги в мережі.

Характеристика камери «живлення» складається з двох параметрів: необхідна вхідне напруга і споживана сила струму. Напруга, зазвичай, - це діапазон допустимих значень (9 -15 В і т. Д.) І він не змінюється, якщо ми підключаємо кілька камер до одного блоку живлення, а ось параметр «сила струму» необхідно підсумувати.

Кабель

Від якості кабелю залежить максимальна відстань передачі сигналу. У характеристиках, зазвичай, також вказують максимальну відстань передачі та допустимий відсоток втрати якості. Для передачі сигналу використовується коаксіальний, UTP та FTP кабель, а живлення, в основному, передається через ПВС і ШВВП. Можливий також варіант, коли і сигнал і живлення йдуть по одному кабелю (UTP чи FTP), але, в такому випадку, важливо правильно розрахувати допустиму довжину передачі.

О консорциуме
  • Консорціум САТУРН має 18-річний досвід на ринку послуг безпеки і, завдяки комплексному підходу і використанню передових технологій, пропонує широкий спектр решенійдля об'єктів будь-якої складності.
  • Яндекс.Метрика
    Live Chat Software